Nasza platforma to źródło najlepszych stron, które napędzą Twoją stronę w górę wyników wyszukiwania. Dołącz teraz i ciesz się skutecznym pozycjonowaniem oraz prestiżem dzięki współpracy z najlepszymi!

USŁUGI / INNE

Pozwolenie AEO – wszystko, co warto o nim wiedzieć

certyfikat aeo, procedura uproszczona, kwestionariusz samooceny, doradca celny, szkolenia celne, świadectwo aeo, upoważniony przedsiębiorca aeo, pozwolenie aeo, wniosek aeo,

Pozwolenie AEO to dokument, którym w dzisiejszych czasach pragnie dysponować każdy producent, eksporter, importer, przewoźnik, agencja celna, jak również spedytor. Zarządzanie bezpieczeństwem międzynarodowego łańcucha dostaw stało się dziś kwestią priorytetową. Jak uzyskać certyfikat AEO? Kiedy jest on nam niezbędny, i jakie zalety możemy czerpać z jego posiadania? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Certyfikat AEO- najważniejsze informacje

Skrót AEO pochodzi od angielskiej nazwy Authorised Economic Operator, jest to więc upoważniony przedsiębiorca AEO. By uzyskać taki pożądany status, przedsiębiorca zobligowany jest do złożenia wniosku aeo do właściwego organu celnego (możliwość złożenia odbywa się jedynie w formie elektronicznej). Warto jednak zaznaczyć, że przedsiębiorcy nie posiadają prawnego obowiązku uzyskania statusu, jednak jest on niezwykle przydatny, np. w sytuacji, gdy importujemy towar spoza Unii Europejskiej. Gdy uda nam się uzyskać stosowny certyfikat w jednym z państw członkowskich UE, będzie on w pełni uznawany przez organy celne wszystkich pozostałych państw członkowskich. Każda osoba fizyczna dysponująca pozwoleniem AEO, jest traktowana przez organy celne jako przedsiębiorca wiarygodny. W praktyce oznacza to, że możemy liczyć na wiele, różnorodnych przywilejów. Z całą pewnością są to liczne ułatwienia związane z kontrolą celną dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony.

certyfikat aeo, procedura uproszczona, kwestionariusz samooceny, doradca celny, szkolenia celne, świadectwo aeo, upoważniony przedsiębiorca aeo, pozwolenie aeo, wniosek aeo,

Jak uzyskać pozwolenie AEO?

W celu uzyskania certyfikatu AEP konieczne będzie przejście przez kilka kluczowych etapów. Po pierwsze będziemy musieli uzyskać numer EORI (numer w Unijnym Systemie Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych). Po drugie, konieczne będzie zaktualizowanie, bądź zarejestrowanie reprezentacji firmy. Po trzecie, niezbędnym krokiem okaże się także zalogowanie na unijnym Portalu Przedsiębiorcy e-AEO. Uwierzytelnia możemy dokonać w imieniu własnym, bądź w imieniu podmiotu. Czwartym krokiem jest złożenie wniosku o nadanie statusu AEO. Izba administracji skarbowej zweryfikuję spełnienie warunków do nadania statusu, a na samym końcu otrzymamy decyzję w sprawie nadania statutu AEO. Jej charakter będzie zależny przede wszystkim od spełnienia postawionych w przepisach prawa warunków.

Uzyskanie certyfikatu jest bezpłatnie, a okres oczekiwania wynosi maksymalnie 120 dni kalendarzowych od daty złożenia stosownego wniosku.

Szkolenia celne i szkolenia AEO- zdobądź upragnione kwalifikacje

By sprawnie uzyskać pozwolenie AEO, warto wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach, w ramach których poznamy każdy etap procedur, doskonale radząc sobie z wszystkimi wymaganiami formalnymi, czy właściwym przygotowaniem własnej firmy do nadchodzących udogodnień. W ramach uczestnictwa można poznać wiele praktycznych rozwiązań, jak również tzw. dobre praktyki. W ramach szkoleń uda nam się w znacznym stopniu przyswoić wiele przepisów celnych, których znajomość, jak również właściwa interpretacja, jest niezbędną do prowadzenia wielu działalności gospodarczych, w różnych branżach, i o różnym profilu. Szkolenia celne.

Udział w szkoleniach pozwala także na lepsze zrozumienie postępowania AEO, procesu zarządzania ryzykiem, poznania sposób, by efektywnie radzić sobie z napotkanymi trudnościami w ramach przechodzenia całego postępowania AEO.

Co daje nam posiadanie świadectwa AEO?

Certyfikat AEO, który uda nam się uzyskać, przyniesie wiele, wymiernych korzyści w obrębie działania prowadzonej działalności gospodarczej. Przede wszystkim wzrośnie efektywność w zarządzaniu własną marką. Po drugie, uda się pozyskać nowych klientów, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na wysokość otrzymanego zysku. Po trzecie, AEO to idealne rozwiązanie, by usprawnić przeprowadzone procesy, jak również w niezwykle efektowny sposób wpłynąć na ich bezpieczeństwo. W praktyce oznacza to, że zmniejszy się liczba kontroli dokumentów, bądź kontrola będzie przeprowadzana poza kolejnością. Samodzielnie będziemy mogli także wybrać miejsce przeprowadzenia kontroli.

To również rozwiązanie, które pozwala na podniesienie płynności finansowej, oraz posiadanie licznych ułatwień celnych.

Warto wspomnieć, że niejednokrotnie świadectwo AEO porównywane jest do normy ISO 28000. Wszystko dlatego, że posiadają tego rodzaju certyfikat, możemy rozliczyć podatek VAT z tytułu importu, jak również zmniejszyć kwotę zabezpieczenia generalnie do aż do 30% kwoty referencyjnej.

Jeśli naszym celem jest zdobycie certyfikatu AEO, doskonałym wyborem będzie skorzystanie z profesjonalnego doradztwa firmy specjalizującej się w tym obszarze. To sprawi, że niejednokrotnie wdrożona zostanie procedura uproszczona, jak również wszelkie napotkane trudności okażą się jedynie jednym z etapów do przejścia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *